6 znaków, że jesteś gotowy na kupno mieszkania

Czytaj więcej...

Czy to już czas, żeby „wyfrunąć z gniazda” i wkroczyć na ścieżkę samodzielności? Zastanawiasz się, czy własne M2 to dobry pomysł, a może – zwyczajnie – masz dosyć wynajmu lub mieszkania z rodzicami? Zakup nieruchomości wymaga analizy, przewertowania setek ofert i konfrontacji oczekiwań z rzeczywistością, bo nie zawsze zasób gotówki zgromadzonej przez lata wystarczy, by stać się właścicielem apartamentu w ścisłym centrum miasta. Jakie znaki jasno wskazują, że to odpowiedni czas na lokowanie kapitału na rynku mieszkaniowym?

Add a comment
Czytaj więcej...

Jak wybrać najlepsze biuro nieruchomości?

Czytaj więcej...

Poszukiwanie własnego mieszkania to nie lada wyzwanie. Może ono pochłonąć znaczną część naszego wolnego czasu. Warto zastanowić się, jak przyspieszyć cały ten proces. Sprawa jest prosta – wystarczy skorzystać z usług pośrednika sprzedaży. Jednym z nich jest biuro Moder Nieruchomości – lider zajmujący się działalnością z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Firma prężnie działa na rynku nieprzerwanie od kilku lat. Cieszy się dużym zaufaniem swoich klientów. Posiada w swojej ofercie domy i mieszkania na sprzedaż w Gorzowie Wielkopolskim, ale także działki budowlane czy nowe mieszkania deweloperskie. Jeżeli szukasz najlepszego biura nieruchomości w tej okolicy, nie mogłeś trafić lepiej.

Czytaj więcej...

Czym kierować się przy zakupie działki budowlanej?

Czytaj więcej...

Wybór działki to bez wątpienia jedno z ważniejszych zadań, przed jakim staje inwestor planujący budowę domu. Nabycie gruntu wydaje się łatwiejszą decyzją niż opracowanie projektu wymarzonych czterech ścian, ale w rzeczywistości również może przysporzyć wielu problemów. Na jakie czynniki należy zwrócić szczególną uwagę, poszukując działki budowlanej, aby w przyszłości nie było problemów z budową? Zapraszamy do lektury.

Add a comment
Czytaj więcej...

Kupno odpowiedniego mieszkania – czym się kierować?

Czytaj więcej...

Zakup mieszkania to bez wątpienia jedna z ważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Dlatego na pewno nie powinna zostać podjęta przypadkowo, zwłaszcza że większość z nas nabywa nieruchomość praktycznie na całe życie. Czy wybrać nowe mieszkanie deweloperskie, czy może zdecydować się na nieruchomość z rynku wtórnego? Podpowiadamy, jak znaleźć idealne cztery kąty i co wziąć pod uwagę przy ich zakupie.

Add a comment
Czytaj więcej...

Nowe reguły obrotu ziemią rolną - czy istnieje jeszcze szansa na zakup?

Czytaj więcej...

Z początkiem maja bieżącego roku obowiązywać zaczęła znowelizowana ustawa o ustroju rolnym. Główne jej założenie to ochrona rodzimych gruntów rolnych przed ich wykupem przez cudzoziemców w calach spekulacji cenowych. Niestety w tej samej mierze co obcokrajowców ustawa ogranicza także rodzimych inwestorów. Przygotowana nowelizacja jest następstwem mijającego 30 kwietnia 12-letniego okresu karencji na zakup polskiej ziemi przez mieszkańców innych krajów jaki udało nam się wynegocjować podczas przystępowania do Wspólnoty Europejskiej.

Add a comment
Czytaj więcej...

Nowoczesny standard i otwarta przestrzeń coraz bardziej pożądane przez nabywców.

Czytaj więcej...

Wielu z nas poszukując swoich własnych „czterech kątów" pierwotnie tworzy w głowie ich wizję wraz z określeniem parametrów jakie powinna oferować wymarzona nieruchomość tak aby jak najlepiej spełniała nasze wymagania.
Przecież ma ona nam służyć przez sporą część życia. Ma także gwarantować komfort, który z każdym kolejnym dniem będzie utwierdzał nas w przekonaniu o tym jak dobrą decyzję podjęliśmy decydując się na zakup właśnie tego, wybranego spośród setek ofert na rynku, domu czy mieszkania.

Określamy więc parametry które pomogą nam przebić się przez gąszcz ofert i poświęcić większą ilość cennego czasu jedynie tym ofertom, które wspomniane kryteria spełniają.

Add a comment
Czytaj więcej...

Planujesz sprzedać nieruchomość? Mamy dla Ciebie kilka cennych rad.

Czytaj więcej...

Nieruchomości – jedna z dziedzin, w której wszyscy czujemy się ekspertami. Nic w tym dziwnego, jest to wszakże temat tak powszechny, że pojawia się w życiu każdego z nas na różnych jego etapach. Zarówno jeżeli chodzi o realizację potrzeb najniższego rzędu jak własne potrzeby mieszkaniowe, jak również w procesie samorealizacji gdy na przykład inwestujemy własne środki na rynku mieszkaniowym.


Co natomiast w sytuacji gdy zdecydujesz się na sprzedaż swojej nieruchomości? Czy aby na pewno wiesz jakich błędów powinieneś uniknąć? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Add a comment
Czytaj więcej...

Sprzedajesz/kupujesz działkę budowlaną? Na pewno budowlaną?

Czytaj więcej...

Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych - akt prawny, który w znaczący sposób reguluje sprawy związane z obrotem nieruchomościami gruntowymi na terenie całego kraju.

Działki złudnie mogą się wydawać najprostszym do sprzedaży rodzajem nieruchomości. Mamy o to przed sobą kawałek gruntu, położony zazwyczaj w pobliżu drogi dojazdowej, w okolicy widać nowo budowane domy jednorodzinne, a teren jest płaski i niezadrzewiony. Czego chcieć więcej? Jeżeli jeszcze sama powierzchnia mieści się w najbardziej pożądanych przez nabywców 10-15 arach transakcja powinna przebiec szybko i bezboleśnie.

Sprawa nieco się jednak komplikuje, kiedy zdamy sobie sprawę, że w przypadku gruntów o wiele bardziej niż kwestiewizualne, liczy się aspekt prawny.

Add a comment
Czytaj więcej...

Świadectwa energetyczne w świetle nowych przepisów.

Czytaj więcej...

Wraz z wejściem z początkiem 2009 roku norm dotyczących charakterystyki energetycznej budynków, ustawodawca nałożył na zbywcę oraz wynajmującego mieszkanie lub dom obowiązek przekazania drugiej stronie umowy świadectwa charakterystyki energetycznej.

Czym właściwie jest owo świadectwo?

W definicji Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju „świadectwo charakterystyki energetycznej jest dokumentem określającym wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub lokalu, czyli energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia".

Add a comment
Czytaj więcej...

Kontakt

MODER Nieruchomości s.c. Ewelina Dawidowicz Sławomir Moder

 

ul. Chrobrego 24
66-400 Gorzów Wlkp.

Godziny otwarcia
Pn-Pt: 9:00-17:00

Telefon: 95 735 30 80
e-mail: biuro@modernieruchomosci.pl

Ewelina Dawidowicz:
790 789 319
ewelina@modernieruchomosci.pl

 

Sławomir Moder:
603 963 061
slawomir@modernieruchomosci.pl